Od 18 sierpnia do 4 września 2020 r. trwają konsultacje publiczne wariantów przebiegu połączenia polskiego odcinka Dunaj-Odra-Łaba. Konsultacje otworzyła Anna Moskwa Wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W wideokonferencji uczestniczyło ponad 40 przedstawicieli samorządów terytorialnych i administracji rządowej z obszaru oddziaływania planowanej drogi wodnej.

W Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej kontynuowane są prace nad przygotowaniem Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej. Na potrzeby programu prowadzone są także analizy dotyczące dróg wodnych, które są funkcjonalnie powiązane z drogą wodną na Odrze – połączenia Dunaj-Odra-Łaba (Kędzierzyn-Koźle – Chałupki) oraz Kanału Śląskiego.

Do 4 września MGMiŻŚ zbiera uwagi do opracowanej przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wariantowej koncepcji przebiegu połączenia Dunaj-Odra-Łaba na terenie Polski.

Zainteresowane podmioty mogą zgłaszać swoje uwagi i propozycje na adres poczty elektronicznej:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

118212178 1873867369420842 418902478486133526 o

 Wideokonferencja otwierająca konsultacje społeczne dotyczące Odrzańskiej Drogi Wodnej z udziałem Anny Moskwy Wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Fot. MGMiŻŚ