Informacja prasowa | 28 września 2020 r.

 

 

Logo konferencji Potencjal Dolnej Wisly

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50 lat Stopnia Wodnego Włocławek

28 września br. we Włocławku odbędzie się uroczysta konferencja z okazji 50-lecia pracy Stopnia Wodnego Włocławek i 85-lecia czasopisma Gospodarka Wodna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. 

Spotkanie jest okazją do podsumowania 50 lat pracy i funkcjonowania obiektów Stopnia Wodnego Włocławek i elektrowni wodnej. Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, ośrodków naukowych, a także wieloletni pracownicy obiektu hydrotechnicznego. W czasie kilku godzin sesji konferencji goście będą dyskutowali o doświadczeniach eksploatacyjnych i funkcjonowaniu SW Włocławek, i elektrowni wodnej. Będzie to też czas na rozmowy o szansach rozwoju oraz potencjale gospodarczym Dolnej Wisły, jego wykorzystaniu, także w kontekście budowy kolejnego stopnia wodnego w Siarzewie.

Konferencja jest też okazją do uczczenia jubileuszu 85-lecia czasopisma Gospodarka Wodna. Jest to najstarsze (wydawane od 1935 roku) i najbardziej rozpowszechnione w Polsce czasopismo zajmujące się problemami gospodarowania zasobami wodnymi. GW od lat wspomaga działania na rzecz rozwoju gospodarki wodnej poprzez prezentację różnych poglądów, koncepcji, przykładów inwestycji realizowanych w kraju i za granicą oraz upowszechnianie wśród specjalistów nowych metodyk obliczeniowych, dobrych rozwiązań projektowych oraz wyników badań naukowych.

Organizatorzy: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Energa Grupa Orlen i czasopismo Gospodarka Wodna.

Patron honorowy: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

 

 

Materiały dodatkowe:

  • Infografika: pobierz [jpg], pobierz [pdf]
  • Wypowiedzi: pobierz [jpg], pobierz [pdf]

 

Kontakt:

Urszula Tomoń, Rzecznik RZGW Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.