W niedzielę 22 września gościliśmy na rodzinnym pikniku "Święto pogody" organizowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB z okazji stulecia działalności Instytutu.

Piknik był okazją do promocji Planu Przeciwdziałania Skutkom Suszy, który opracowują Wody Polskie oraz trwających konsultacji społecznych programu, o czym informowały nasze pluszowe kropelki. Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców Warszawy, gwarantując wiele atrakcji, w tym bieg po zdrowie, konkursy z nagrodami i stoiska tematyczne. Stoisko Wód Polskich cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy pikniku chętnie odpowiadali na pytania ukryte w kole fortuny, najmłodsi kolorowali obrazki zaprojektowane specjalnie na potrzeby projektu Stop suszy!

Na scenie głównej mówiliśmy o roli Wód Polskich i Planie Przeciwdziałania Skutkom Suszy, zachęcając wszystkich do wzięcia udziału w konkursie filmowym dla dzieci i młodzieży szkolnej pn. „Jak Wy oszczędzacie wodę?”. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.konkurs-stopsuszy.wide-vision.pl.

Wydział Komunikacji Społecznej
PGW Wody Polskie