Portal Wirtualna Polska 2 czerwca br. opublikował tekst o zakupie przez Wody Polskie samochodów, posługując się wprowadzającym w błąd zdjęciem oraz tytułem, w którym jest nieprawda. (AKTUALIZACJA)

W odniesieniu do publikacji informujemy, że:

1. Nowe auta zakupie przez Wody Polskie nie są dla urzędników, ale dla Zespołów Wsparcia Technicznego i ekip zajmujących się obsługą 32 tys. obiektów hydrotechnicznych rozsianych po całym kraju.

2. To nie kosztowne samochody osobowe, jak sugeruje zdjęcie ilustrujące materiał, a pik-upy, vany, kombivany, busy-doka przeznaczone do transportu sprzętu i jazdy w terenie, w trudnych warunkach nad rzekami, na bezdrożach.

3. Nowe auta zastępują stare, kilkunastoletnie samochody będące na stanie jednostek terenowych Wód Polskich. Są niezbędne dla prowadzenia bieżących prac, w tym usuwania zatorów na rzekach, do interwencji w czasie wezbrań i podtopień, do bieżącego monitoringu obiektów.

Wody Polskie to więcej niż urząd. Jesteśmy służbą, która dba o bezpieczeństwo mieszkańców w każdym rejonie kraju. Codziennie pracujemy w terenie, monitorujemy stan wałów przeciwpowodziowych, zapór i innych obiektów służących ochronie przeciwpowodziowej.

Nasi pracownicy są zawsze na miejscu, gdy pojawi się wezbranie i powódź, współpracujemy ze strażą pożarną, policją i innymi służbami, jesteśmy zawsze na miejscu – jeśli pojawi się zagrożenie. Dla sprawnej, profesjonalnej pracy, konieczny jest nam niezawodny sprzęt, w tym samochody, które umożliwią szybki dojazd na miejsce – zwykle są to tereny podmokłe i bezdroża.

Publikacje takie jak w WP wynikają z niezrozumienia zadań Wód Polskich, z poszukiwania taniej sensacji. Wprowadzają w błąd czytelników. Na naszych platformach informacyjnych będziemy prostować nieprawdziwe, nierzetelne doniesienia dziennikarskie za każdym razem, gdy się pojawią.

 

IMG 4610

Jeden z samochodów zakupionych przez Wody Polskie w 2021 roku. Fot. Wody Polskie

 

Poniżej screen z tytułem publikacji Wirtualnej Polski, do której odnosi się niniejsza informacja Wód Polskich dementująca nieprawdziwe doniesienia portalu:

 

 

Screen WP publikacja samochody

 

AKTUALIZACJA Z DN. 09.06.2021 Z GODZ. 15.55

Redakcja WP dziś zmieniła wprowadzający czytelników w błąd tytuł oraz zdjęcie ilustrujące powyższą publikację.

Publikacja WP z dn. 9.06.2021

 

Wszystkie redakcje zapraszamy do kontaktu z biurem prasowym Wód Polskich, gdzie udzielamy pełnych informacji na temat działań Naszego Gospodarstwa.

Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej PGW Wody Polskie