Zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną budynku oraz redukcja emisji CO2 do środowiska - oto główne założenia rozpoczynającego się wiosną remontu gmachu przy wybrzeżu Wyspiańskiego, w którym na co dzień mieści się siedziba Zarządu Zlewni we Wrocławiu. Prace budowlane mają potrwać rok.

W tym tygodniu w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisano umowę na termomodernizację jednego z obiektów Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie położonego w stolicy Dolnego Śląska. Gmach przy wybrzeżu Wyspiańskiego, który na co dzień jest siedzibą Zarządu Zlewni we Wrocławiu, ma pięć kondygnacji - jedną podziemną i cztery naziemne. W uroczystym parafowaniu umowy wzięli udział dyrektor RZGW we Wrocławiu - Mateusz Surowski oraz Maciej Kaleta - prezes zarządu Medical Techniques Building sp. z o.o. z Wrocławia - lidera projektu, które tworzy konsorcjum wykonawców wraz z partnerem - Przedsiębiorstwem Projektowo-Budowalnym "Mack Inwest" z Wrocławia.

W ramach projektu przewidziano roboty dociepleniowe przegród, wchodzących w osłonę budynku, wymianę oświetlenia na oświetlenie energooszczędne, modernizację systemu wentylacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, budowę lub przebudowę wewnętrznych instalacji odbiorczych oraz likwidację dotychczasowych nieefektywnych źródeł ciepła. W ramach projektu przewidziano również likwidację nieefektywnego, elektrycznego systemu podgrzewania wody użytkowej poprzez przebudowę węzła cieplnego na dwufunkcyjny. Efektem końcowym będzie zwiększenie efektywności energetycznej budynku o około 63% oraz redukcja emisji gazów cieplarnianych do środowiska o około 65%.

Wartość całego zadania pod nazwą „Zwiększenie efektywności energetycznej budynku RZGW we Wrocławiu przy ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 39” opiewa na łączną kwotę 6 mln 106 tysięcy złotych, z czego wynagrodzenie dla wykonawcy to 5 mln 775 tysięcy złotych. Wkład funduszy europejskich to natomiast 3 mln 208 tysięcy złotych. Dofinansowanie pozyskano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, na mocy umowy zawartej z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Prace budowlane ruszą wiosną tego roku i mają potrwać do 30 kwietnia 2020 roku.

Wydział Komunikacji Społecznej RZGW we Wrocławiu

 

Wyspianskiego3

Siedziba Zarządu Zlewni we Wrocławiu mieści się tuż przy śluzie Szczytniki.

PodpisanieUmowyWyspianskiego1

Umowę podpisali Mateusz Surowski - dyrektor RZGW we Wrocławiu (na zdjęciu z lewej) oraz Maciej Kaleta - prezes zarządu Medical Techniques Building sp. z o.o. z Wrocławia.

LogotypyWyspianskiego